POTRĄCENIE NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POTRĄCENIE NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTY

Data publikacji 15.01.2019

Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Janiszewko. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 61-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi renault. Okazało się, że rowerzysta był nietrzeźwy i miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wyniku tego wypadku kierowca jednośladu trafił do szpitala. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj o godz. 14.20 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty, do którego doszło w miejscowości Janiszewko. Przyjmujący zgłoszenie natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia policjantów z wydziału ruchu drogowego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny samochodu i roweru biorącego udział w wypadku. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. 


Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że 61-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Pelplina samochodowi renault, którym kierował 84-latek. Podczas badania alkotestem okazało się, że 61-latek był nietrzeźwy i miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca jednośladu w wyniku zderzenia z samochodem doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. 

Sporządzona na miejscu przez policjantów dokumentacja pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.