UWAGA! NA TRUDNE WARUNKI NA DROGACH - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

UWAGA! NA TRUDNE WARUNKI NA DROGACH

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci z Lęborka przez kilka godzin zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego na drodze W 214, do jakiego doszło wczoraj około godz. 12.00. Kierujący samochodem ciężarowym marki Daf wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Droga była zablokowana przez kilka godzin, a policjanci kierowali objazdy.

Wczoraj policjanci z lęborskiej drogówki przez kilka godzin zabezpieczali miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło około godz. 12.00, na drodze wojewódzkiej nr W214 w miejscowości Osowo Lęborskie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierujący TIR-em wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem a następnie wjechał do przydrożnego rowu, blokując przejazd pojazdów w obu kierunkach. Kierujący 60-latek był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. 


Policjanci przypominają o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze i stosowania się do przepisów ruchu drogowego aby zminimalizować w ten sposób podobne sytuacje. Zima to pora roku w której warunki na drogach mogą zmieniać się bardzo szybko. Obfite opady deszczu, śniegu, mgła, śliska nawierzchnia, a także przymrozki to typowe symptomy tego okresu. 

Dlatego kierujący pojazdami muszą zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, aby bezpiecznie dotrzeć do wytyczonego celu.