POLICYJNY DOZÓR ZA ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICYJNY DOZÓR ZA ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW

Data publikacji 11.01.2019

Tczewscy kryminalni zatrzymali 18-latka, który miał narkotyki. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli ponad 130 gramów zakazanych środków należących do zatrzymanego mężczyzny. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W minioną środę tczewscy kryminalni ustalili, że na jednej z ulic na terenie miasta jest młody mężczyzna, który ma narkotyki. Funkcjonariusze sprawdzając te ustalenia rozpoczęli interwencję wobec mężczyzny, który pasował do ich ustaleń. Okazało się, że 18-latek miał w odzieży zawiniątko, w którym był susz roślinny. Wstępne badanie wskazało, że była to marihuana. Młody mężczyzna został zatrzymany, a mundurowi przeszukując dalej pomieszczenia mieszkalne 18-latka znaleźli kolejny worek z zawartością suszu roślinnego. Wstępne przeprowadzone badanie narkotestem wykazało, że znaleziony susz to również marihuana. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 130 gramów marihuany. Mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki odurzające policjanci przekazali do dalszych badań. 


Wczoraj stróże prawa doprowadzili zatrzymanego 18-latka do Prokuratury Rejonowej w Tczewie, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Dzięki pracy mundurowych i na podstawie zebranego przez nich materiału dowodowego prokurator zastosował wobec młodego mężczyzny dozór policyjny. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.