DWIE OSOBY ZATRZYMANE ZA UPRAWĘ KONOPI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DWIE OSOBY ZATRZYMANE ZA UPRAWĘ KONOPI

Data publikacji 20.12.2018

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z Gdyni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 30 lat podejrzewanych o uprawianie marihuany w wynajmowanym mieszkaniu. W trakcie przeszukania nieruchomości mundurowi zabezpieczyli przeszło 70 krzewów marihuany i prawie 1,5 kilograma suszu. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dotyczący uprawy znacznej ilości konopi, za ten czyn może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie decydować będzie sąd.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z Gdyni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 i 30 lat podejrzewanych o uprawianie marihuany w wynajmowanym mieszkaniu. W trakcie przeszukania nieruchomości mundurowi zabezpieczyli przeszło 70 krzewów marihuany i prawie 1,5 kilograma suszu. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dotyczący uprawy znacznej ilości konopi, za ten czyn może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie decydować będzie sąd.

W ostatni wtorek funckjonariusze z Wydziału dw. z Przestepczoscia Narkotykowa KWP w Gdansku oraz kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z posiadanych informacji operacyjnych wynikało, że mężczyźni mogą prowadzić uprawę krzewów marihuany w wynajmowanym na terenie Gdyni mieszkaniu.

W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma suszu marihuany oraz 71 krzewów konopi. Mieszkanie, w którym zabezpieczone zostały narkotyki było specjalnie przystosowane do uprawy konopi. Donice z krzewami rozlokowane były w całym mieszkaniu, nad każdą z nich znajdowała się specjalistyczna lampa. W mieszkaniu zainstalowany był również system wentylacji.

Zatrzymani, mieszkańcy Gdańska w wieku 41 i 30 lat, usłyszeli już zarzut uprawy krzewów konopi, z których możliwe byłoby wytworzenie znacznej ilości narkotyków. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.