UCZEŃ NOWODWORSKIEGO LICEUM - WICEMISTRZEM KONKURSU WIEDZY O POLICJI

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z klas o policyjnych profilach konkurowali w zakresie wiedzy o policyjnej formacji. Spośród 270 uczestników w trójce laureatów znalazł się uczeń współpracującej z nowodworskimi policjantami klasy mundurowej - Patryk. W klasyfikacji zespołowej klasa policyjna nowodworskiej szkoły zajęła 3 miejsce. Organizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, a nowodworskich uczniów przygotowywał do zawodów szef miejscowych policjantów – mł. insp. Wacław Łokuciewski.

Finał konkursu wiedzy o policji dla uczniów klas mundurowych odbył się 18 marca br. w budynku Uczelni im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Wzięli w nim udział przedstawiciele ośmiu szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa pomorskiego. Była to już III zorganizowana przez WSAiB edycja turnieju wiedzy o policji.

Tegoroczna edycja konkursu obejmowała dwa etapy: szkolny i wojewódzki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 22 uczniów z nowodworskiego liceum. Do edycji finałowej przystąpiło czternaście osób. Zadaniem wszystkich uczestników było rozwiązanie składającego się z 30 pytań testu wiedzy. Czas na udzielnie odpowiedzi to 20 minut.

Uczniowie klasy mundurowej nowodworskiego liceum po raz pierwszy próbowali swoich sił w tego rodzaju konkursie, a mimo tego ich zmagania z testem wiedzy zakończyły się dużym sukcesem.

Wśród trójki laureatów konkursu znalazł się uczeń nowodworskiej klasy mundurowej. Patryk - pseudonim szkolny „Mistrzu” - zajął drugie miejsce i został wicemistrzem wiedzy policyjnej. Tytuł mistrza przypadł Sebastianowi z Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, a na trzecim miejscu uplasowała się Weronika z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie.

Ponadto wszyscy biorący udział w konkursie uczniowie nowodworskiej szkoły wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Jest to duży sukces i powód do dumy, tym bardziej, że pozostali uczestnicy konkursu to uczniowie klas trzecich, którzy z zagadnieniami z zakresu policyjnej służby mają do czynienia o rok dłużej.

Wszystkim uczniom klasy mundurowej i wykładającemu przedmiot – Komendantowi Powiatowemu Policji w Nowym Dworze Gdańskim – mł. insp. Wacławowi Łokuciewskiemu - serdecznie gratulujemy i już dziś trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w następnych edycjach konkursu.