Wiadomości

LOKOMOTYWA ZDERZYŁA SIĘ Z VOLKSWAGENEM

Data publikacji 10.11.2009

Wczoraj w Gdyni na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia lokomotywy z osobowym volkswagenem. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Wczoraj w Gdyni na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia lokomotywy z osobowym volkswagenem. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Dużo szczęścia miał kierujący volkswagenem, który wczoraj około godz. 20.45 jadąc od strony ul. Puckiej w kierunku Estakady Kwiatkowskiego na przejeździe kolejowym nie udzielił pierwszeństwa przejazdu lokomotywie, która w następstwie uderzyła w jego pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wystawili 25-letniemu kierowcy volkswagena mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

Pod koniec września br. na przejeździe kolejowym przy ul. Puckiej w Gdyni Polskie Linie Kolejowe wraz z Policją zorganizowały akcję Zatrzymaj się i żyj". Wówczas przeprowadzono symulację zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą oraz realistyczną odwzorowaną akcję ratunkową. O tragicznych zdarzeniach na torowiskach kolejowych dowiadujemy się z lokalnych mediów coraz częściej. Ich uczestnicy stają się ofiarami m.in. braku wyobraźni.

Przypomnijmy:
13 sierpnia br. w nocy na jednym z gdyńskich przejazdów kolejowych doszło do zderzenia lokomotywy z samochodem osobowym m-ki Nissan. Wówczas śmierć poniosła pasażerka sierdząca obok kierowcy. Drugi pasażer z urazami barku został przewieziony do szpitala.

Każdego roku na przejazdach strzeżonych i niestrzeżonych ginie kilkadziesiąt osób. Wypadki kolejowe stanowią jedynie niecały 1% ogółu wszystkich wypadków drogowych. W samym województwie pomorskim - w którym zapoczątkowano kampanię społeczną Bezpieczny Przejazd" od 2007 roku na przejazdach kolejowych doszło do 15 wypadków, w których zginęło 5 osób, a prawie 20 odniosło obrażenia. W miejscach tych odnotowano 107 kolizji drogowych.

Dlatego warto przy każdej okazji przypominać o bezpiecznym zachowaniu w miejscach, gdzie drogi ruchu samochodowego i pieszych krzyżują się ze szlakami komunikacyjnymi pociągów.
Powrót na górę strony