Data publikacji:2018-06-22 STAROGARD GDAŃSKI  

W przedostatni dzień roku szkolnego starogardzcy policjanci odwiedzili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni. W trakcie spotkania z młodzieżą funkcjonariusze rozmawiali o bezpiecznym wypoczynku w trakcie wakacji.

Wczoraj przed południem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odwiedzili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni. W ten przedostatni dzień roku szkolnego funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w czasie wakacji. Policjantka, która zajmuje się profilaktyką społeczną, przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania samochodem, a w szczególności o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Korzystając z tak licznego grona słuchaczy, w ramach kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariuszka mówiła o bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą. Razem z uczniami omówiono sytuacje, w których wypoczynek oraz zabawa może okazać się niebezpieczna.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli założyć alko lub narkogogle, które zniekształcają widzenie w taki sposób, jak alkohol czy narkotyki upośledzają nasze zmysły. Dużym zainteresowaniem cieszył się radiowóz. Można było usiąść za kierownicą policyjnego auta i choć przez chwilę poczuć się policjantem.

Na zakończenie mundurowi wręczyli uczniom broszury informacyjne, w których opisane zostały podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
  • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00