Data publikacji:2018-06-04 SOPOT  

W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji sopoccy policjanci w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” spotkali się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. W spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 200 dzieci. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Wakacje już niedługo, dlatego funkcjonariusze profilaktyki i zespołu do spraw nieletnich w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” spotkali się z przedszkolakami i uczniami sopockich szkół podstawowych, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Spotkania odbyły się w Szkołach Podstawowych nr 1, 7, 8 i 9. Ponadto policjanci gościli w komendzie grupy przedszkolaków i uczniów z Sopockiej Szkoły Montessori. W spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 200 dzieci. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, w lesie, w górach i w domu. Policjanci opowiedzieli również co należy zrobić kiedy spotyka nas nieprzewidziana i trudna sytuacja oraz jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi. Mundurowi mówili też dzieciom o zasadach funkcjonowania numerów alarmowych. W ramach stworzonego w komendzie miejskiej programu „Bezpieczeństwo pieszego cieszy każdego” opowiedzieli o zasadach w ruchu drogowym, których należy przestrzegać będąc pieszym, rowerzystą lub pasażerem pojazdu.

Mali goście, którzy odwiedzili policjantów mogli z bliska zobaczyć sprzęt policyjny. Każdy otrzymał od funkcjonariuszy drobny podarunek w postaci elementów odblaskowych.   • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00