Data publikacji:2018-04-24 SOPOT  

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mieszkańców Torunia podejrzanych o napad na 30-latka oraz kradzież pieniędzy, dowodu rejestracyjnego i kluczyka od auta. Sprawcy nie tylko kopali pokrzywdzonego, ale również bili go drewnianą listwą. Byli oni nietrzeźwi. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego łupu, a mężczyźni za popełnione przestępstwo usłyszeli zarzuty. Śledczy wnioskują o ich tymczasowe aresztowanie.

W niedzielę około godz. 1.00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że grupa osób bije mężczyznę w centrum Sopotu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol funkcjonariuszy z referatu patrolowo-interwencyjnego. Dojeżdżając na miejsce policjanci zauważyli jak jeden z mężczyzn na ich widok zaczyna uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za 21-latkiem, a po kilkudziesięciu metrach go dogonili i obezwładnili. Jak ustalili funkcjonariusze, był to jeden ze sprawców napadu na 30-letniego mieszkańca Gdańska. Gdy funkcjonariusze wrócili z nim na miejsce zdarzenia, po chwili przyszedł drugi ze sprawców – 23-latek. Dwóch mieszkańców Torunia natychmiast zostało zatrzymanych przez policjantów i doprowadzonych do policyjnego aresztu. Byli nietrzeźwi, obaj mieli ok. 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że grupa trzech osób chwilę wcześniej poznała 30-latka z Gdańska. W pewnym momencie zaatakowali go używając przy tym także drewnianej listwy, a następnie zabrali mu pieniądze w kwocie 300 zł oraz dowód rejestracyjny i kluczyk od samochodu osobowego nissan.

Przeszukując zatrzymanego 23-latka policjanci znaleźli skradziony kluczyk od auta i go zabezpieczyli. Przy 21-letnim sprawcy funkcjonariusze zabezpieczyli susz, który przekazali do dalszych badań fizykochemicznych. Na podstawie zebranych dowodów dwóch sprawców usłyszało zarzuty dokonania rozboju wspólnie z inną osobą. Po zakończeniu czynności w komendzie policjanci doprowadzili ich do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Prokurator po przesłuchaniu sprawców skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

Sprawa jest rozwojowa. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.


  • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00