Data publikacji:2018-02-08 KARTUZY  

We Wieżycy w ośrodku narciarskim „Koszałkowo” w ramach akcji profilaktyczno–edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne Ferie” i „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Funkcjonariuszki z Kartuz rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku podczas ferii zimowych.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, spotkała się z dziećmi uczestniczącymi w zajęciach w ośrodku narciarskim „Koszałkowo”. Celem spotkania była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie, jak również o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym. Podczas spotkania policjantki mówiły o miejscach w których można bezpiecznie zjeżdżać na sankach czy bezpiecznie jeździć na łyżwach. Ponadto tłumaczyły dzieciom dlaczego zamarznięte sadzawki, jeziora, rzeki czy stawy nie są to miejsca do zabawy. Podczas spotkania nie zabrakło informacji o bezpieczeństwie na drodze.

Policjantki zwracały również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych i tłumaczyły przy tym jak działają odblaski, by dzieci lepiej rozumiały konieczność noszenia ich nawet na terenie zabudowanym oraz wręczały milusińskim odblaskowe opaski.   • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00