Data publikacji:2018-01-15 LĘBORK  

Policjantka z Lęborka zajmująca się profilaktyką społeczną i dzielnicowi z lęborskiej komendy, przed feriami zimowymi spotykają się z dziećmi klas pierwszych w ramach projektu edukacyjnego "Uczę się Bezpieczeństwa – Bezpieczny w czasie ferii". Na spotkaniach przypominają dzieciom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących szczególnie zimą. Przy okazji tych spotkań i pogadanek dzieci otrzymały od policjantów gadżety profilaktyczne w postaci lampek, które na pewno przyczynią się do zwiększenia ich widoczności.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w trakcie ferii zimowych, policjantka z lęborskiej komendy wspólnie z dzielnicowymi spotykają się z dziećmi klas pierwszych w ramach projektu edukacyjnego "Uczę się Bezpieczeństwa – Bezpieczny w czasie ferii".

W trakcie spotkań policjanci przypominają najmłodszym istotne kwestie związane z ich bezpieczeństwem szczególnie zimą. Funkcjonariusze wyjaśniają dzieciom jakie formy zabawy na świeżym powietrzu mogą przynieść im wiele radości bez wyrządzenia sobie czy innym krzywdy, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic o zwiększonym natężeniu ruchu i nad zamarzniętą wodą oraz jak ważne jest używanie elementów odblaskowych na drodze. Opowiedzieli też o formach cyberprzemocy i konsekwencjach jej stosowania jak też zasadach zachowania się w przypadku kontaktu z nieznajomymi osobami. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały od policjantów gadżety profilaktyczne w postaci lampek, które na pewno przyczynią się do zwiększenia ich widoczności.

Wszystkie dzieci biorą czynny udział w spotkaniach a kontakt z policjantami sprawia im bardzo dużo radości. Chętnie odpowiadają na zadawane pytania i posiadają dużą widzę z zakresu bezpieczeństwa.


  • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00