Data publikacji:2018-01-10 KWP GDAŃSK  

Dzisiaj odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej garnizonu pomorskiego pod przewodnictwem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Jarosława Rzymkowskiego. W odprawie uczestniczył Prokurator Regionalny w Gdańsku p. Andrzej Golec.

Dzisiaj o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Komisariatu II Policji w Gdańsku w Gdańsku rozpoczęła się odprawa roczna kadry kierowniczej garnizonu pomorskiego. Przewodniczył jej Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski, a honorowym gościem był Prokurator Regionalny w Gdańsku – p. Andrzej Golec.

Na spotkaniu podsumowano wyniki pracy pomorskich policjantów w 2017r. oraz omówiono cele i zadania stojące przez funkcjonariuszami w nowym 2018 roku. Szczegółowo przedstawiono także osiągnięcia pionów prewencji, kryminalnego oraz logistyki.

W podsumowaniu komendant wojewódzki położył nacisk na działania w bieżącym roku na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na zwalczanie przestępczości kryminalnej.

Komendant wojewódzki podziękował pomorskim Policjantom za zaangażowanie w pracę i dotychczasowe wyniki w służbie na rzecz społeczeństwa. Do podziękowań dołączył Prokurator Regionalny w Gdańsku zwracając uwagę na bardzo dobrą współpracę z Policją i wyniki w zwalczaniu przestępczości, osiągane dzięki ścisłemu współdziałaniu.


W 2017 roku odnotowaliśmy spadek przestępstw najbardziej uciążliwych dla obywateli (bójka i pobicie, kradzież, kradzież pojazdu, kradzież z włamaniem, rozbój, uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie mienia)
W 2017 roku mimo zwiększenia natężenia ruchu doszło do mniejszej liczby wypadków niż w latach poprzednich, mniej osób zostało rannych, spadła również liczba osób zabitych w zdarzeniach drogowych.

 
Każdego dnia minionego roku do służby wychodziło 842 policjantów prewencji, nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwało 247 policjantów. Codziennie średnio przeprowadzaliśmy 949 różnego rodzaju interwencji oraz zatrzymywaliśmy 17 sprawców przestępstw.FILMOWE PODSUMOWANIE ROKU 
   • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00