Data publikacji:2017-12-07 KWP GDAŃSK  

Funkcjonariusze z pomorskiej drogówki podobnie jak policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz rozbudzenie chęci noszenia elementów odblaskowych – nie tylko w sytuacjach, w których jest to konieczne. Policjanci w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, podczas wybranych kontroli drogowych, prowadzonych w godzinach popołudniowo-wieczornych, będą rozdawali odblaski.

Podczas prowadzonej akcji policjanci przypominają, iż noszenie odblasków sprawia, że jesteśmy bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu.

Okres jesienno-zimowy, poprzez panujące warunki atmosferyczne charakteryzuje się ograniczeniem widoczności. To czas, w którym w sposób szczególny powinny być promowane zalety stosowania elementów odblaskowych.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości pieszych uczestników ruchu drogowego oraz przekonanie ich do noszenia elementów odblaskowych, których stosowanie wpływa na ograniczenie tragicznych zdarzeń drogowych z ich udziałem. Funkcjonariusze zachęcają, aby korzystali z odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.Ogłoszony również został konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok. Od dziś do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając swoje projekty do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji. 31 sierpnia ogłosimy listę laureatów, w konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji. Zgodnie z regulaminem konkursu oprócz nagrody głównej przewiduje się przyznanie trzech wyróżnień.


REGULAMIN KONKURSU


 
   • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00