Data publikacji:2017-12-04 GDAŃSK  

W miniony weekend prokurator zastosował dozór wobec 32-latka, który miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Policjanci w samochodzie 32-letniego mężczyzny zabezpieczyli w sumie ponad 180 gramów narkotyków. Za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policyjni wywiadowcy zostali wezwani do udzielenia wsparcia strażnikom miejskim, którzy przy ul. Dragana kontrolowali osoby bezdomne śpiące w zaparkowanym samochodzie. Strażnicy podejrzewali, że legitymowane przez nich osoby mogą być sprawcami włamań dlatego poprosili o pomoc w tej interwencji policjantów.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili tożsamość siedzących w pojeździe osób. W związku z tym, że 24-latka i jej 32-letni partner mieli liczne notowania za posiadanie środków odurzających policjanci postanowili sprawdzić co przechowują w samochodzie. Na jednym z siedzeń zauważyli siekierę oraz łom, a pomiędzy drzwiami a siedzeniem pasażera w folii aluminiowej policjanci znaleźli kilkanaście gramów amfetaminy oraz blisko 170 gramów marihuany. 24-latka i 32-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Znalezione substancje zostały zabezpieczone i przekazane do badań. Biegły z zakresu fizykochemii potwierdził, że znalezione przez policjantów substancje to narkotyki.

W miniony weekend mieszkańcy Gdańska zostali przesłuchani, a zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszał 32-letni mężczyzna. Prokuratora zadecydował o objęciu mężczyzny dozorem.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.


  • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00