Data publikacji:2017-05-22 TCZEW  

Policjanci uczestniczyli w festynie „Dzień dobrych uczynków” zorganizowanym przez przedszkolaków ze Świetlicy Środowiskowo-Sąsiedzkiej w Tczewie, który wpisuje się w ramy programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Podczas tych działań funkcjonariusze wraz z dziećmi na ulicy Zamkowej rozdawali kierowcom lizaki oraz motywowali ich do bezpiecznej jazdy, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a także czynienia dobrych uczynków.

W ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” w miniony piątek policjanci zajmujący się profilaktyką uczestniczyli w festynie „Dzień dobrych uczynków zorganizowanym przez przedszkolaków ze Świetlicy Środowiskowo-Sąsiedzkiej z Tczewa. Cała impreza odbywała przy ulicy Zamkowej w tym mieście. Stróże prawa wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Tczewa rozdawali kierowcom lizaki za bezpieczną jazdę przy ich placówce. Dzieci wspierani autorytetem mundurowych motywowali kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz czynienia dobrych uczynków. Dużą atrakcją okazał się radiowóz, w którym każdy chętny mógł sobie w nim posiedzieć i na chwilę wczuć się w rolę policjanta.

Dzięki piątkowej akcja przy ulicy Zamkowej mundurowi mogli podyskutować z dziećmi na temat czynienia dobra. Funkcjonariusze rozmawiając z przedszkolakami podzielili się licznymi przykładami pomagania innym. W służbę policjantów wpisane jest czynienie dobra, bo każda interwencja związana jest z niesieniem pomocy osobie.   • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00