Data publikacji:2016-09-27 GDAŃSK  

Dzisiaj gdańscy policjanci spotkali się z blisko 160 studentami pochodzącymi z całego świata, którzy właśnie rozpoczęli naukę w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Przekazali im wiele cennych rad, dzięki którym będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie.

Dzisiaj o godz. 9.00 w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, przy ul. Dębinki 1 policjanci z Komendy Miejskiej w Gdańsku, komisariatu na Śródmieściu i Suchaninie spotkali się z blisko 160 studentami z całego świata, którzy rozpoczynają studia w Gdańsku. W trakcie spotkania policjanci rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusze przybliżyli słuchaczom strukturę i zadania Policji oraz umundurowanie. Przekazali również wiele cennych informacji, dzięki którym będą mogli czuć się w Gdańsku bezpiecznie. Ponadto poinformowali studentów, jak należy zachować się w sytuacji, gdy staliśmy się ofiarą przestępstwa i gdzie można to zgłosić.

Kolejne spotkanie dla studentów z zagranicy policjanci organizują 18 października br. w Politechnice Gdańskiej.   • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00