Data publikacji:2016-09-20 GDAŃSK  

Od 18 września policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku prowadzą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów. Gdańsk jest miastem przyjaznym użytkownikom jednośladów. Policjanci w ostatnich dniach przekazali rowerzystom kilkaset odblasków, zestawów oświetleniowych oraz map rowerowych. Wszystko w ramach kampanii „Tygodnia Zrównoważonego Transportu", której celem jest m.in. promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku wzięli aktywny udział w kampanii „Tydzień Zrównoważonego Transportu”. Od 18 września do dzisiaj prowadzą działania profilaktyczne pt. „Sezon rowerowy trwa, pamiętaj o bezpieczeństwie”. Celem tej kampanii jest promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego. Przy tej okazji policjanci promują bezpieczne i odpowiedzialne uczestnictwo rowerzystów w ruchu drogowym.

Pierwszego dnia kampanii w Centrum Gdańska odbył się Piknik Mobilności. Funkcjonariusze zorganizowali tam swoje stoisko, gdzie przekazywali elementy oświetlenia do roweru, materiały profilaktyczne dot. bezpieczeństwa rowerzystów oraz mapy rowerowe. Natomiast dla najmłodszych uczestników akcji funkcjonariusze przygotowali quizy, konkursy i drobne upominki. Stanowisko zorganizowane przez policjantów cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska i turystów.

W ciągu następnych dni policjanci ruchu drogowego przy najbardziej uczęszczanych drogach dla rowerów zorganizowali punkty kontrolne. W tych miejscach funkcjonariusze rozmawiali z rowerzystami o bezpieczeństwie, przekazywali ulotki, mapy rowerowe, odblaski oraz elementy oświetlenia do roweru. Policjanci sprawdzali wyposażenie rowerów (oświetlenie i inne urządzenia) oraz to, czy rowerzyści stosują się do przepisów ruchu drogowego. Mundurowi propagowali też używanie przez rowerzystów i pieszych elementów odblaskowych. Prowadzona akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów oraz promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego. 
   • www.pomorska.policja.gov.pl
    © 2001 - 2018 r.
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
    ul. Okopowa 15 80-819 Gdańsk
    tel.(58) 321-59-00