Wiadomości

22 zarzuty za wykroczenia w ruchu drogowym dla poszukiwanego 36-latka, który kierował volkswagenem bez uprawnień

Data publikacji 08.03.2021

W ubiegły piątek policjanci z kartuskiej drogówki zatrzymali 36-latka, który kierując volkswagenem, najpierw wyprzedzał pomimo podwójnej linii ciągłej, a następnie nie zatrzymał się do kontroli i uciekał, popełniając po drodze liczne wykroczenia drogowe. Z systemu policyjnego wynikało, że mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności na rok i dwa miesiące oraz nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 36-latek trafił już do aresztu.

 

W ubiegły piątek w godzinach wieczornych kierowca vw wyprzedzał inne samochody pomimo podwójnej linii ciągłej. Wśród wyprzedzanych aut był nieoznakowany radiowóz ruchu drogowego, który zarejestrował wykroczenie. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, chcąc zatrzymać kierowcę pojazdu do kontroli. Mężczyzna kontynuował jazdę, popełniając liczne wykroczenia drogowe podczas ucieczki. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 138 km/h. W Gowidlinie porzucił pojazd i próbował uciec. Policjanci pobiegli za nim i po chwili go zatrzymali. Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na 1 rok i dwa miesiące. 36-latek został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Policjanci szczegółowo przeanalizowali zapis z wideorejestratora. Na jego podstawie 36-latek usłyszał 22 zarzuty dotyczące wykroczeń w ruchu drogowym. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Po zakończonych czynnościach został przewieziony do aresztu.

Powrót na górę strony