Wiadomości

Wyeliminowali z dalszej jazdy za popełnione przestępstwa i wykroczenia

Data publikacji 05.11.2020

Sopoccy policjanci zatrzymali 32-letniego kierowcę, który w stanie nietrzeźwości i z cofniętymi uprawnieniami kierował autem oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca usłyszał zarzuty za te przestępstwa, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. W ostatnich dniach funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę także 4 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto ujawnili kolejnych dwóch, którzy kierowali autami w okresie 3-miesięcznego zatrzymania prawa jazdy. Apelujemy o stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze!

Każdego dnia policjanci prowadzą na ulicach Sopotu wzmożone działania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę m.in. na prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz bezpieczeństwo wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. 2 listopada br. około godz. 3.00 policjanci prewencji zauważyli kierującego fordem mustangiem, który usiłował wjechać pod prąd w drogę jednokierunkową. Funkcjonariusze od razu postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Początkowo kierujący pojazdem zatrzymał się, ale po chwili gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych siedzący za kierownicą mężczyzna nie zatrzymał auta i dalej uciekał. W pewnym momencie porzucił on samochód, w którym pozostała nietrzeźwa pasażerka i pieszo kontynuował swoją ucieczkę. Interweniujący policjanci przekazali innym patrolom rysopis poszukiwanego kierowcy, którzy w wyniku przeszukania pobliskiego rejonu odnaleźli go i zatrzymali. Okazało się, że to 32-letni mieszkaniec województwa zachodnio-pomorskiego, wcześniej notowany m.in. za prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, oszustwo oraz uszkodzenie mienia.

32-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, alkomat pokazał u niego 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto widząc jego nienaturalne zachowanie policjanci poddali go badaniu na obecność narkotyków. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność kokainy i od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili też, że 32-latek prowadząc pojazd nie zastosował się do decyzji Starosty Myśliborskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami kategorii B. Za popełnione przestępstwa nie zatrzymania się do kontroli drogowej, jazdy w stanie nietrzeźwości i prowadzenia pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania 32-letni sprawca usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Ponadto jeżeli badanie krwi potwierdzi u niego obecność narkotyku, mężczyźnie zostaną uzupełnione zarzuty.

Od początku tygodnia sopoccy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy również czworo kierujących pojazdami, którzy z prędkością ponad 100 km/h jechali ulicami Sopotu. Wśród nich była mieszkanka Włocławka. Kobieta kierując volkswagenem jechała Aleją Niepodległości z prędkością 113 km/h, w miejscu gdzie ograniczenie wynosiło do 50 km/h. Za rażące naruszenie prędkości zarówno kobieta jak i trzech mężczyzn stracą prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto zostali oni ukarali mandatami, a na ich konto trafi 10 punktów karnych. W ostatnich dniach policjanci zatrzymali do kontroli także dwóch kierujących, którzy w okresie 3-miesięcznego zatrzymania prawa jazdy wsiedli za kierownicę. Zgodnie z przepisami ich okres zatrzymania prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

Apelujemy o stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Pamiętajmy, że obok nas są także inni uczestnicy ruchu drogowego!

Powrót na górę strony