Wiadomości

Groził pracownikowi sklepu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów 32-latek trafił do aresztu

Data publikacji 07.07.2026

Szybkie i zdecydowane działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 32-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież rozbójniczą oraz posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze, wykorzystując dobrą znajomość rejonu i informacje zebrane na miejscu zdarzenia, zatrzymali podejrzanego. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W minioną sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów na terenie gdańskiej dzielnicy Chełm. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca ukradł artykuły przemysłowe i spożywcze o łącznej wartości blisko 1300 zł. Kiedy pracownik sklepu podjął próbę ujęcia mężczyzny, ten zaczął mu grozić, a następnie wyciągnął w jego kierunku nóż, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce interwencji. Rozmawiali ze świadkami, ustalili okoliczności zdarzenia oraz zapoznali się z wizerunkiem sprawcy. Dzięki dobrej znajomości rejonu, właściwej analizie zebranych informacji i sprawnie przeprowadzonej penetracji okolicy szybko znaleźli i zatrzymali 32-letniego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili przy nim również środki odurzające.

W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili również, że dzień wcześniej ten sam mężczyzna dokonał kradzieży w tym samym sklepie. Jego łupem padł towar o łącznej wartości blisko 1400 zł.

Zatrzymany został doprowadzony do jednostki Policji, gdzie wykonano z jego udziałem niezbędne czynności procesowe. Następnie 32-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku. Prokurator przedstawił mu zarzuty kradzieży rozbójniczej, kradzieży oraz posiadania środków odurzających, a następnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony