Zoja- nowy pies służbowy w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku
Od zeszłego tygodnia słupska komenda otrzymała czworonożne wzmocnienie. Nowy funkcjonariusz wraz ze swoim przewodnikiem st. post. Danielem Dębskim ukończyli właśnie kurs specjalistyczny dla przewodników psów służbowych patrolowo- tropiących do działań bez kagańca. To kolejny owczarek belgijski w słupskiej komendzie.
W służbie w Policji psy służbowe odgrywają niezwykle ważną rolę. Często są tam, gdzie istnieje duże zagrożenie dla interweniujących funkcjonariuszy tam, gdzie liczy się każda sekunda oraz szybka i zdecydowana reakcja. Dzięki świetnemu wyszkoleniu oraz relacji czworonoga, jaka łączy go ze swoim przewodnikiem, psy niejednokrotnie ratują ludzkie życie w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Dzięki świetnemu węchowi odnajdują osoby zaginione, wyszukują substancje zabronione, materiały wybuchowe, czy narkotyki. Kolejny czworonożny funkcjonariusz to ogromne wzmocnienie potencjału słupskiej komendy. Od teraz będzie można zobaczyć na ulicach miasta Zoję- młodego owczarka belgijskiego, który wraz ze swoim przewodnikiem dba o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu już dziś. Pies już oswoił się z nowym miejscem pracy oraz pokazał podczas ostatnich treningów, na co go stać! Przewodnikowi, jak i czworonożnemu partnerowi życzymy samych sukcesów oraz przede wszystkim bezpiecznej służby!