Turniej Par Patrolowych ,,Patrol Roku 2016” - Rok 2016 - Policja Pomorska

Turniej Par Patrolowych ,,Patrol Roku 2016”

 

Finał Wojewódzki XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2016 został rozstrzygnięty. Najlepszym policjantem okazał się asp. Michał Konkol z WRD KMP Gdańsk. III Pomorski Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Policyjnym również wyłonił swoich zwycięzców – uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie.

Trwający dwa dni konkurs na najlepszego policjanta ruchu drogowego w 2016 roku dobiegł końca.
W dwóch etapach konkursu, funkcjonariusze drogówki sprawdzili wiedzę teoretyczną, podjęli się ręcznej regulacji ruchem, strzelali z broni służbowej oraz udzielali pomocy ofiarom wypadku drogowego. Policjanci musieli się także wykazać podczas sprawnościowej jazdy motocyklem służbowym i samochodem osobowym.

W klasyfikacji ogólnej najlepszy okazał się funkcjonariusz gdańskiej drogówki – asp. Michał Konkol. Wygrał on także w konkurencjach sprawnościowej jazdy samochodem osobowym oraz w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej ofiarom wypadku samochodowego. Drugi na podium stanął sierż. sztab. Karol Kwiatkowski z KPP w Sztumie, a miejsce trzecie zajął mł. asp. Przemysław Bir
z KPP Kartuzy.

Test wiedzy wygrał st. post. Karol Kościuk z KPP w Pruszczu Gdańskim, w strzelaniu z broni służbowej najlepszy okazał się sierż. sztab. Karol Kwiatkowski z KPP w Sztumie. Najlepszym motocyklistą okazał się sierż. Łukasz Grochowski z KMP w Gdyni.

W czasie trwania konkursu uczniowie klas o profilu policyjnym zmagali się w dwóch konkurencjach: rowerowym torze przeszkód i strzelaniu na wojskowym trenażerze. Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie: Paulina Kapeluch, Marlena Piankowska i Patrycja Jankowska. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie w składzie: Patryk Szleja, Monika Betcher, Jakub Kuśmierz. Trzecie miejsce należy do reprezentantów Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu: Sebastian Matejka, Michał Junak i Przemysław Chmielewski.

Spotkanie zorganizowane zostało pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka. Wzięli w nim udział przedstawiciele:

- Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku,

- Żandarmerii Wojskowej w Elblągu,

- Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,

- Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku,

- Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku,

- Inspekcji Transportu Drogowego,

- 49 Bazy Lotniczej Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim,

- Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku,

- Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku,

- Straży Miejskiej w Gdańsku,

- Izby Celnej w Gdyni.

Młodzież miała okazję obejrzeć pokazy przygotowane przez policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku, SPAP i OPP. Był także pokaz posłuszeństwa psów służbowych przygotowany przez ich przewodników.

Michał Konkol i Karol Kwiatkowski będą reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego. Życzymy powodzenia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie