Bezpieczny w trakcie ferii - 2017/2018 Realizacja Projektu - Policja Pomorska

2017/2018 Realizacja Projektu

Bezpieczny w trakcie ferii

Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kartuzach odbyło się uroczyste rozpoczęcie realizacji zajęć szkolnych „Bezpieczny w czasie ferii” stanowiących jeden z obszarów wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Pierwszoklasiści nie tylko dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić zimową przerwę w szkole, ale zostali także wyposażeni w latarki ledowe.

Pierwszaki z „Jedynki” w Kartuzach wzięły udział w szczególnej uroczystości – inauguracji obszaru „Bezpieczny w czasie ferii”, realizowanego przez pomorskich policjantów w szkołach podstawowych naszego województwa, w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”, który powstał w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście: Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz, Pani podinsp. Iwona Kuczyńska Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku reprezentująca Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Gdańsku, Pani Patrycja Olińska – przedstawiciel Fundacji Energa, Pan kom. Andrzej Kiełkowski Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach oraz Pani Henryka Wolska – Pełnomocnik Burmistrza do spraw Uzależnień.

Uczniowie klas pierwszych ww. placówki oświatowej wysłuchali najistotniejszych informacji dotyczących bezpiecznych zachowań w czasie ferii zimowych. Fundacja Energa, która bardzo chętnie włączyła się w realizację powyższej tematyki i jest partnerem obszaru „Bezpieczny w czasie ferii”, przekazała wszystkim uczestnikom biorącym udział w uroczystości lamki ledowe, które będą oświetlać najmłodszych w czasie zimowych zabaw. Uroczystość zakończono minikonkursem wiedzy a laureaci otrzymali pluszowe maskotki – misia Bruno przekazane przez Burmistrza Kartuz.

Pierwszoklasiści natomiast zaprezentowali fantastyczny program artystyczny o tematyce bezpieczeństwa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczne zabawy w czasie ferii zimowych.

  

 
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie
  • Zdjecie