Nowoczesne metody kryminalistyczne

Dnia 02.08.2017 r. - przeniesiono do archiwum

„Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości”

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku wspólnie z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji
i innymi jednostkami Policji realizuje projekt szkoleniowy nr: 656/2012/ADM2012 pt. „Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości”, współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. Celem działań jest przekazanie doświadczeń pomorskiej policji mołdawskim organom ścigania.

W dniach 21-26.10.2012 r. przedstawiciele KWP w Gdańsku, w tym: Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Wydziału Kryminalnego, Sztabu Policji oraz Wydziału Ruchu Drogowego przebywali z wizytą w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie.

KWP w Gdańsku, w ramach tzw. Komponentu Gdańskiego podzieliła się swoimi doświadczeniami w zakresie:

  • zwalczania przestępczości kryminalnej (m.in. uprowadzeń dla okupu, handlu ludźmi, handlu środkami odurzającymi),
  • zabezpieczenia imprez masowych oraz zarządzania kryzysowego (w oparciu o doświadczenia nabyte podczas zabezpieczenia mistrzostw Europy w piłce nożnej - EURO 2012),
  • działań pościgowych, kontroli i zatrzymywania na drodze niebezpiecznych przestępców.

W dniach 26-30.11.2012 r. przedstawiciele mołdawskich organów ścigania będą gościć z wizytą w Gdańsku. W programie wizyty zaplanowano między innymi pobyt na stadionie PGE ARENA oraz omówienie taktyki i techniki zabezpieczania imprez masowych.

Zaplanowano również wizytę w Centrum Zarządzania i Sterowania Ruchem na autostradzie A-1 oraz zaprezentowanie doświadczeń pomorskiej Policji w zakresie działań pościgowych, kontroli na drodze i zatrzymywania niebezpiecznych przestępców.

Znaczna część działań projektowych poświęcona będzie zwalczaniu przestępczości kryminalnej. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego zaprezentują sposób wykorzystania najnowszych technik kryminalistycznych w wykrywaniu sprawców zabójstw sprzed lat. Omówione zostaną także tendencje przestępczości
i wykrywalność na podstawie zebranych danych statystycznych.

Wartość projektu: 423.800,00 zł/ w tym dofinansowanie otrzymane z MSZ: 403.000,00 zł


Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP
w 2012 r.

  • Zdjecie
Powrót na górę strony