Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”

Data publikacji 08.01.2021

W poniedziałek, 11 stycznia na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. W roku 2020 na pomorskich drogach doszło do 395 wypadków z udziałem pieszych. Zginęło 26 osób. Warunki zimowe wymagają od zmotoryzowanych oraz pieszych zachowania szczególnej ostrożności.

W najbliższy poniedziałek na pomorskich drogach, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, pojawi się więcej niż zazwyczaj policjantów ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem będzie reagowanie na wykroczenia pieszych oraz kierujących pojazdami wobec pieszych.

W roku 2020 na terenie województwa pomorskiego doszło do  395 wypadków w których zginęło 26 osób, a 392  zostały ranne. 

Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Coraz częściej można zaobserwować osoby nieodrywające oczu od urządzeń elektronicznych. Idąc po części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów, należy nieustannie się rozglądać.    Na oznakowanych przejściach dochodzi najczęściej do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przypominamy także o konieczności korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Kierującym natomiast przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić.