Wiadomości

Policyjny dozór, zakaz zbliżania i nakaz opuszczenia lokalu za znęcanie dla 41-latka

Data publikacji 30.11.2020

Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 41-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Mundurowi ustalili, że sprawca wszczął awanturę domową, podczas której pobił żonę. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego mieszkańca powiatu tczewskiego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego. Za przestępstwo znęcania się fizycznego i psychicznego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

26 listopada br. o godzinie 9.00 policji otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów w gminie Tczew doszło do awantury domowej, podczas której miała być stosowana przemoc. Mundurowi, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia, ustalili, że sprawca podczas wszczętej awantury pobił żonę. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że takie zachowanie mężczyzny trwa już od dłuższego czasu. W związku z tą sytuacją oraz agresywnym zachowaniem nietrzeźwego 41-letniego mężczyzny, policjanci zatrzymali go. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnej celi.

W miniony piątek policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 41-latka dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że przemoc wobec osób najbliższych nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Gdy dochodzi do przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy.