Wiadomości

Bytowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego na trasie Sulęczyno – Parchowo

Data publikacji 27.11.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na trasie Sulęczyno – Parchowo. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu wypadku mundurowi, kierujący fordem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

Dzisiaj przed godziną 7 rano, dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na trasie Sulęczyno – Parchowo. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej numer 228. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu, wstępnie ustalili, że kierujący fordem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W wyniku zdarzenia została ranna 42-letnia pasażerka pojazdu. Mieszkańcowi powiatu kartuskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Śledczy pracując na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca wypadku, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdu. W trakcie szczegółowych oględzin okazało się, że w pojeździe na przedniej osi są zużyte opony, natomiast na tylnej osi znajdowały się różne opony. Niewykluczone, że mogło się to również przyczynić do zdarzenia drogowego. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu.

Bytowscy przypominają, że obowiązkiem kierowcy jest dbanie o stan techniczny pojazdu. Używanie opon zużytych lub niezgodnych z przepisami jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

  • policjant na miejscu wypadku