Czy wiesz, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych? - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Czy wiesz, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych?

Data publikacji 20.10.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim nagrali drugi odcinek filmu skierowanego do przedszkolaków i uczniów I-klas szkół podstawowych, w którym prezentują jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy. Ograniczenia związane z covid-19 utrudniają mundurowym dotarcie do wszystkich dzieci, więc postanowili oni za pośrednictwem filmu zdalnie edukować najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Policjantka z wydziału ruchu drogowego starogardzkiej komendy, która od kilku lat zawsze gościła w szkolnych progach edukując najmłodszych uczestników ruchu drogowego, mimo ograniczeń związanych z covid-19 nie zapomniała o dzieciach. Utrudnienia związane z pandemią sprawiły, że funkcjonariuszka postanowiły nagrać film i za pośrednictwem opiekunów i wychowawców klas dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. I tak powstał drugi już odcinek filmu pt. Czy wiesz, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych???

Podczas tego kilkuminutowego wideo policjantka omawia rodzaje przejść dla pieszych oraz w przystępny sposób tłumaczy jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy. W tym odcinku gościnnie wystąpił również pan Stopek, czyli Pan Andrzej, który każdego dnia i bez względu na porę roku, czy pogodę dba o bezpieczeństwo uczniów jednej ze starogardzkich szkół, pomagając dzieciom w bezpiecznym przechodzeniu na drugą stronę ulicy.

Pierwszy odcinek z serii „Czy wiesz?” mimo, że jest dostępny w internecie od 30 września doczekał się już wielu pozytywnych ocen i ponad 2300 wyświetleń.

To właśnie za pośrednictwem internetu, w czasie obowiązywania obostrzeń związanych z pandemią, policjanci chcą dotrzeć z tym filmem do jak największej grupy odbiorców. Film możemy znaleźć w serwisie internetowym YouTube na kanale Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Zachęcamy wychowawców klas oraz nauczycieli do korzystania w czasie zajęć z materiałów wideo, które zrealizowane zostały dla dzieci przez miejscowych funkcjonariuszy. Nie zapominajmy również o zasubskrybowaniu kanału oraz pozostawieniu łapki w górę, co z jednej strony będzie potwierdzeniem zapotrzebowania na tego typu materiały prewencyjne, a z drugiej stanowić będzie nagrodę dla mundurowych za trud włożony w przygotowanie i realizację wideo.