PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI POSZUKIWAWCZEJ ZAGINIONEGO 3-LATKA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI POSZUKIWAWCZEJ ZAGINIONEGO 3-LATKA

Data publikacji 09.10.2020

Dzisiaj w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku miało miejsce spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz Dyrektora RDLP w Gdańsku z leśniczym z Nadleśnictwa Lubichowo, który wraz z małżonką odnalazł zaginione dziecko. Pan leśniczy przyjął gratulacje za wykazanie się niezwykłą postawą ponieważ do akcji przyłączył się po usłyszeniu komunikatów w mediach.

3-letni mieszkaniec gminy Kaliska, zaginął 7 października br. Chłopiec odjechał z miejsca zamieszkania na swoim rowerku. W poszukiwaniach uczestniczyło kilkuset policjantów, strażaków, pracowników nadleśnictwa, rodzina oraz okoliczni mieszkańcy. Użyte zostały psy tropiące, dron z kamerą termowizyjną, noktowizory oraz helikopter. Chłopiec został odnaleziony przez jednego z pracowników Nadleśnictwa Lubichowo.

Zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do dyżurnego około godziny 16.00. Prowadzone na szeroką skalę poszukiwania zakończyły się kilka minut po godzinie 20.00. Chłopiec został odnaleziony cały i zdrowy, niespełna 3 kilometry od miejsca zamieszkania, przez jednego z pracowników Nadleśnictwa w Lubichowie – Pana Rafała Apostołowicza. 

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku p. Bartłomiej Obajtek przekazali leśnikowi gratulacje za zaangażowanie w akcję oraz złożyli najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności.

  • poszukiwania 3-latka
  • poszukiwania 3-latka
  • poszukiwania 3-latka
  • poszukiwania 3-latka
  • poszukiwania 3-latka