Areszt dla 19-latka za kradzież rozbójniczą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla 19-latka za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 24.09.2020

Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze słupskich sklepów. Jak ustalili śledczy, sprawca ukradł kosmetyki, po czym przy użyciu noża groził interweniującemu pracownikowi ochrony. Mężczyzna usłyszał zarzuty, sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W poniedziałek słupscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej, której miał dokonać agresywny mężczyzna. Na miejsce pojechali policjanci z drogówki, którzy potwierdzili informacje ze zgłoszenia i zatrzymali 19-latka. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ukradł perfumy, a interweniującemu w związku z tym pracownikowi ochrony przy użyciu noża, groził pozbawieniem życia.

Na miejsce przyjechali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Funkcjonariusze zrobili oględziny, zdjęcia, zabezpieczyli monitoring i ślady oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu z art. 281 kk. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Grozi mu do 10 lat więzienia.