Wiadomości

Zatrzymane trzy osoby poszukiwane – jedną z nich zauważył policjant w czasie wolnym od służby

Data publikacji 18.09.2020

Tczewscy kryminalni wczoraj zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 28, 32 oraz 64-lata, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Jednego z poszukiwanych zauważył policjant będący w czasie wolnym od służby, który wspólnie z wezwanymi na miejsce funkcjonariuszami zatrzymał 28-latka. Zatrzymany 28 i 32-latek zostali doprowadzeni przez mundurowych do policyjnego aresztu, zaś 64-letni mieszkaniec Tczewa po wpłaceniu zasądzonej kary uniknął odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Tylko wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Zatrzymani przez stróżów prawa 28 i 64-latek byli poszukiwani listami gończymi, zaś 32-latek był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Zatrzymani mężczyźni byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości za popełnione głównie kradzieże.

Kryminalni przed zatrzymaniem osób ustalili, że poszukiwany 32-latek przebywa na jednej z ulic w Gdańsku i tam go zatrzymali. Kolejne ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 64-latka na terenie Malborka. Trzeciego z poszukiwanych 28-latka zlokalizował policjant z wydziału prewencji, który w czasie wolnym od służby na jednej z ulic w Tczewie zauważył poszukiwanego mężczyznę. Funkcjonariusz na miejsce wezwał swoich kolegów z wydziału kryminalnego, którzy wspólnie po krótkim pościgu zatrzymali 28-latka.

Podczas sprawdzania policyjnych danych okazało się, że tczewski sąd wydał za zatrzymanym 64-latkiem list gończy za niezapłaconą grzywnę. 64-letni mieszkaniec Tczewa wpłacił zasądzoną karę 200 złotych, czym uniknął odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Zatrzymany 28 i 32-latek trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce zatrzymani mieszkańcy Tczewa trafią do aresztu śledczego, gdzie 32-latek spędzi tam najbliższe pół roku, zaś 28-latek odbędzie karę ponad roku i 7 miesięcy.

Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.