Wiadomości

Zatrzymany pijany 30-latek znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną policjanta

Data publikacji 17.09.2020

Tczewscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy. Nietrzeźwy mieszkaniec Tczewa z prawie 2,5 promilami w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

15 września br. przed godziną 21.00 policjanci zostali wezwani do jednej z klatek schodowych w Tczewie z powodu pijanego mężczyzny, który miał dobijać się do drzwi mieszkania. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że agresywny 30-latek krzyczał, wyzywał i natarczywie pukał do drzwi mieszkania sąsiada. Podczas interwencji nietrzeźwy 30-latek zaczął być agresywny wobec policjantów. Stróże prawa pouczali agresywnego mężczyznę, aby zachowywał się zgodnie z prawem, lecz ten nie stosował się do wydanych poleceń. Sprawca zaczął wyzywać funkcjonariuszy, a następnie pchnął jednego z nich i próbował go uderzyć. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec 30-latka chwytów obezwładniających i kajdanek. Mieszkaniec Tczewa pomimo założonych kajdanek nadal był agresywny. W związku z tym zachowaniem mężczyzny, mundurowi doprowadzili go do miejscowej komendy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego mężczyzny. Pijany i agresywny mieszkaniec Tczewa noc spędził w policyjnej celi.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i usłyszał dwa zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • zatrzymany i policjant
  • zatrzymany i policjant