37-latek aresztowany za kradzież rozbójniczą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

37-latek aresztowany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 16.09.2020

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież rozbójniczą, do której doszło na jednej z budów na terenie Gdańska. Zatrzymanemu grozi 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Policjanci z Oruni pracowali nad sprawą kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie jednej z budów. Złodzieje ukradli elektronarzędzia, które właściciel pozostawił na placu budowy. Gdy sprawcy ładowali sprzęt do samochodu, zauważył ich pokrzywdzony, który próbował uniemożliwić im kradzież. Sprawca zagroził mu pobiciem i odjechał samochodem.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli, ślady, sprawdzali zapisy z kamer monitoringu i rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę o przestępstwie. Dzięki dobremu rozpoznaniu policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość podejrzanego. W trakcie pracy nad sprawą policjanci zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że ten sam mężczyzna jest sprawcą kradzieży z włamaniem do pojazdów i kradzieży z nich elektronarzędzi oraz włamania do piwnicy, z której ukradł rowery. Do zdarzeń dochodziło na terenie gdańskiej Moreny.

Policjanci informacje o poszukiwanym 37-latku przekazali policjantom patrolującym ulice Gdańska, dzięki temu mężczyzna został zatrzymany. 37-latek trafił w ręce policjantów w wyniku kontroli drogowej. 37- latek kierował samochodem, mając prawie promil alkoholu w organizmie.

37-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, trzy zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kierowania samochodem pod wpływem alkoholu.

37-latek przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu 15 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd aresztował go na najbliższe 3 miesiące.