Policjanci zatrzymali trzy osoby, które włamały się na jacht - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które włamały się na jacht

Data publikacji 15.09.2020

Dzisiaj w nocy policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy na terenie gdyńskiej Mariny włamali się do jachtu, a następnie chcieli z niego ukraść myjkę ciśnieniową. Mundurowi zatrzymali te osoby i przewieźli je do policyjnej celi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Gdyni Śródmieściu.

Dzisiaj w nocy dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na terenie gdyńskiej Mariny trzy osoby prawdopodobnie włamały się do jachtu. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów. Funkcjonariusze zauważyli jak z jachtu wychodzi mężczyzna, który trzyma reklamówkę z końcówkami do myjki ciśnieniowej, stojącej przy wyjściu z pokładu. Na widok mundurowych 36- latek chciał się wycofać, ale w końcu zaczął tłumaczyć, że przyszedł ze znajomymi aby odpocząć, a na jacht zaprosił ich właściciel, który sobie gdzieś poszedł. Policjanci sprawdzili jacht i okazało się, że byli tam jeszcze 39-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna.

 

Na miejsce przyjechał technik kryminalistyki, który zrobił oględziny. Funkcjonariusze ustalili dane kobiety i mężczyzn, osoby okazały się bezdomne. Stróże prawa zrobili badanie trzeźwości i przewieźli ich do policyjnej celi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Gdyni Śródmieściu.