Zatrzymana 26-latka poszukiwana pięcioma listami gończymi - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymana 26-latka poszukiwana pięcioma listami gończymi

Data publikacji 07.09.2020

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 26-latkę. Kobieta poszukiwana była kilkoma listami gończymi i kilkunastoma zarządzeniami w celu ustalenia miejsca pobytu wydanymi przez różne prokuratury w kraju w związku z licznymi oszustwami. Zatrzymana trafiła do aresztu, teraz odpowie za przestępstwa, których się wcześniej dopuściła.

Policjanci w Sekcji Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy z funkcjonariuszami z wydziału zajmującego się zwalczaniem cyberprzestępczości  gdańskiej komendy wojewódzkiej w okolicy Ostrołęki zatrzymali 26-latkę. Kobieta poszukiwana była kilkoma listami  gończymi przez różne prokuratury w kraju w celu zatrzymania i tymczasowego aresztowania  jako osoba podejrzana o popełnienie przestępstw oszustwa. Za poszukiwaną wydano także kilkanaście zarządzeń w celu ustalenia miejsca pobytu.

Zatrzymanie kobiety ma związek z oszustwami internetowymi, gdzie sprawcy oferowali do sprzedaży towary, których nie wysyłali, a po wpłatach pieniędzy zamykali sklepy.  

 

Mieszkanka Gdyni ukrywała się przez kilka lat. Teraz trafiła do aresztu śledczego, skąd będzie odpowiadała za przestępstwa, których się dopuściła.