Wiadomości

Kontrole przestrzegania obostrzeń związanych z Covid 19 na plaży w Człuchowie

Data publikacji 05.08.2020

Policjanci razem z pracownikiem Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Człuchowa skontrolowali wczoraj plażę OSiR w Człuchowie wraz z przyległym do ośrodka polem campingowym. Policjanci rozdawali ulotki o zagrożeniach związanych z Covid 19 oraz rozmawiali z mieszkańcami i turystami wypoczywającymi na campingu na temat ograniczeń w przestrzeni publicznej związanej z koronawirusem.

Policjanci z Człuchowa kontrolowali wczoraj (wtorek 4 sierpień) Ośrodek OSiR w Człuchowie nad jeziorem Rychnowskim wraz z plażą i przyległym polem campingowym, a także punktami gastronomicznymi znajdującymi się na terenie ośrodka. Razem z pracownikiem Sanepidu policjanci rozdawali mieszkańcom i wypoczywającym turystom broszury informujące o konieczności zachowania bezpiecznego odstępu, noszenia maseczek i innych obostrzeniach związanych z Covid 19. Odpowiednie informację przekazali również pracownikom małej gastronomi przy plaży. Funkcjonariusze przeprowadzili również krótką pogadankę z kolonistami z Gdańska, którzy przyjechali do Człuchowa na wakacje na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą oraz przestrzegania zaleceń związanych z ochroną przed koronawirusem. Na ręce wychowawców przekazali odpowiednie broszury informacyjne.

Podczas wczorajszej kontroli policjanci nie musieli nikogo pouczać, wszystkie osoby wchodzące na plażę, czy park linowy miały maseczki, lub zasłaniały twarz w inny sposób, turyści oraz mieszkańcy zachowywali również określony w aktualnych przepisach bezpieczny odstęp.

Człuchowscy policjanci zapowiadają jednak już od dzisiaj wzmożone kontrole związanych z przestrzeganiem ograniczeń związanych z Covid 19, nie tylko w rejonie plaż i głównych ośrodków turystycznych w powiecie, a także w rejonie sklepów zarówno tych dużych jak i tych małych. Policjanci będą również kontrolować miejsca gdzie zazwyczaj gromadzą się mieszkańcy miasta, rynek, park, miejsca przeznaczone na rekreację.

  • policjanci rozdają maseczki
  • policjanci rozdają maseczki