Wiadomości

Działania policjantów w powiecie lęborskim na rzecz walki z koronawirusem

Data publikacji 05.08.2020

Policjanci z Lęborka prowadzą działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu lęborskiego jak tez osoby odwiedzające obecnie nadmorskie miejscowości zasłaniają usta i nos, a także czy stosują odpowiedni dystans w transporcie publicznym oraz na terenie sklepów. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas.

Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku prowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie naszego bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Policjanci kontrolują, czy w autobusach miejskich przewożona jest dozwolona ilość osób, a także sprawdzają, czy pasażerowie zakrywają usta i nos. Stróże prawa odwiedzają sklepy, gdzie sprawdzają, czy klienci stosują się do obecnych przepisów. Mundurowi przypominają, że pomimo trwających wakacji wirus jest nadal bardzo groźny.

Lęborscy policjanci będą prowadzić kontrole, gdyż część mieszkańców i turystów niestety nie stosuje się do obecnych obostrzeń. Osoby, które pomimo tak wielu apeli policjantów i służb sanitarnych lekceważą obostrzenia, spotkają się z nałożeniem mandatu karnego lub skierowaniem wniosku do sądu.

Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń.

  • policjant rozdaje maseczki