Wiadomości

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych

Data publikacji 04.08.2020

Wczoraj po południu w centrum Starogardu Gdańskiego doszło do kolejnego wypadku drogowego na przejściu dla pieszych. Potrącona przez osobowego opla kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku oraz apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

W miniony poniedziałek 3 sierpnia, dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło około godz. 13.35 na jednej z głównych ulic w centrum miasta. Skierowani w ten rejon funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności oraz przebieg tego zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierowca osobowego opla jadąc ul. Hallera w kierunku ul. Gdańskiej, potrącił korzystającą z przejścia dla pieszych kobietę. Piesza doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 30-letni kierowca opla był trzeźwy.

Funkcjonariusze ustalili świadków oraz przeprowadzili oględziny pojazdu. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się oraz przekraczania przejść dla pieszych. W ubiegłym roku na terenie powiatu starogardzkiego śmiertelne wypadki z udziałem pieszych stanowiły blisko połowę tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Tylko na ulicach Starogardu Gdańskiego w rejonie przejść dla pieszych zginęły aż 3 osoby. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona. Przed skorzystaniem z przejścia dla pieszych zawsze powinniśmy upewnić się, czy nie spowodujemy zagrożenia w ruchu drogowym, a zbliżające się w naszym kierunku auto zdąży się zatrzymać. W zdecydowanej większości wypadków drogowych wina leży po stronie człowieka. Dlatego pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze zależy od nas samych.