Wiadomości

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej zatrzymany złodziej, który także posiadał narkotyki

Data publikacji 04.08.2020

Złapany na gorącym uczynku złodziej został ujęty dzięki postawie świadka. 29-latek ukradł z zaparkowanych dwóch samochód na terenie Pucka przedmioty o łącznej wartości około 1200 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali ujętego mężczyznę, który trafił do puckiej komendy. Ponadto policjanci w chwili zatrzymania znaleźli przy nim narkotyki. Mieszkaniec powiatu puckiego usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej i godnej naśladowania postawie obywatelskiej policjanci zatrzymali 29-letniego sprawcę kradzieży. Zdarzenie miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Pucka. Świadek wracając do domu zauważył mężczyznę, który wchodził do samochodu jego bliskich, natychmiast zaalarmował Policję. Sprawca w plecaku miał już schowane część łupu. Gdy 29-latek zorientował się, że został zauważony, próbował uciec, jednakże zgłaszający ujął go. Dzięki temu został przekazany funkcjonariuszom.

W trakcie przeszukania bagażu mężczyzny policjanci znaleźli przy nim dokumenty od innego pojazdu oraz różne przedmioty. Jak się okazało ten sam mężczyzna okradł także inny pojazd na terenie Pucka, chwilę przed zatrzymaniem. Pokrzywdzeni wycenili straty łącznie na około 1 200 złotych.

Ponadto podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy 29-latku narkotyki, które zostały zabezpieczone do dalszych badań. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do puckiej komendy. Śledczy odzyskali skradzione przedmioty, które zostały zwrócone właścicielom. Na podstawie zebranych dowodów zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postawa świadka może być wzorem do naśladowania dla wszystkich, którzy troszczą się o dobro innych, jak również odpowiadają za bezpieczeństwo.

  • Policjant prowadzi oględziny
  • Policjant prowadzi zatrzymanego