Kontrole prędkości w całym województwie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kontrole prędkości w całym województwie

Data publikacji 30.07.2020

W najbliższy piątek pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Patrole w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych pojawią się na drogach każdego powiatu.

W piątek, 31 lipca, pomorscy policjanci przeprowadzą wzmożone kontrole. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu jazdy z nadmierną prędkością oraz uświadomienie kierującym tragicznych skutków takich zachowań. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci. Kaskadowy pomiar prędkości ma przypominać kierującym, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Zdarza się, że kierowca po minięciu masztu z fotoradarem lub patrolu z ręcznym miernikiem prędkości,  gwałtownie przyspiesza. Punkty kontroli będą wyznaczone w nieznacznej odległości od siebie, mogą im także towarzyszyć pojazdy nieoznakowane, poruszające się w sposób wahadłowy.

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia. Apelujemy o spokojną oraz zgodną z przepisami jazdę.

  • logo kwp