Policjanci zatrzymali 23-latka i odzyskali skradziony rower - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 23-latka i odzyskali skradziony rower

Data publikacji 29.07.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańca powiatu kościerskiego, który ukradł rower z napędem elektrycznym o wartości 2 tys. zł. 23-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (28.07.2020 r.) po godz. 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru sprzed sklepu w miejscowości Dziemiany. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zaczęli sprawdzać sytuację. Okazało się, że 42-letnia mieszkanka postawiła rower z napędem elektrycznym o wartości 2 tys. zł, bez zabezpieczenia go, przed jednym ze sklepów w Dziemianach. Mundurowi od razu zaczęli sprawdzenie całej miejscowości. W pobliżu dworca PKP policjanci zauważyli młodego mężczyznę pchającego rower odpowiadający opisowi. Mężczyzną okazał się 23-latek, mieszkaniec powiatu kościerskiego. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Policjanci już przekazali utracony rower poszkodowanej. Dziś 23-latek usłyszy zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • zatrzymany i policjant