Policjanci spotykają się z dziećmi na koloniach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci spotykają się z dziećmi na koloniach

Data publikacji 28.07.2020

Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom odwiedzającym i wypoczywającym na terenie powiatu bytowskiego. Jednym z elementów policyjnej służby jest profilaktyka. Szczególnie podczas letniego wypoczynku mundurowi spotykają się z uczestnikami kolonii i obozów przekazując im rady i wskazówki.

Policjanci z bytowskiej komendy przez całe  wakacje  spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiają z uczestnikami letniego wypoczynku na terenie powiatu o  bezpieczeństwie podczas wakacji, przede wszystkim o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, w lesie oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Podczas spotkań dzielnicowi instruowali dzieci jak zachowywać się nad wodą, przypominali, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach, nie biegać po pomostach. Funkcjonariusze rozmawiali również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zwracali także uwagę na konieczność noszenia  elementów odblaskowych  przez

pieszych poruszających się w nocy poza terenem zabudowanym.

Spotkanie zostało przeprowadzone przez policjantów w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  "Kręci mnie bezpieczeństwo" oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2020”.