Kolejny podejrzany o posiadanie narkotyków trafił w ręce policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejny podejrzany o posiadanie narkotyków trafił w ręce policjantów

Data publikacji 28.07.2020

Policjanci z Gdańska zatrzymali 39-latka, który usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 100 porcji substancji psychoaktywnych i kilkanaście porcji marihuany. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. 39-latek przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy patrolowali rejon Śródmieścia, podjęli interwencję wobec 39-latka, który widząc umundurowanych policjantów, zmienił nagle kierunek swojej drogi i próbował uniknąć spotkania z policjantami.

Policjanci w wyniku podjętej interwencji znaleźli i zabezpieczyli u mężczyzny blisko 100 porcji substancji psychoaktywnej MDMA oraz 19 porcji marihuany, które mężczyzna miał schowane w kieszeniach spodni. Policjanci sprawdzili zabezpieczone substancje testerem i przekazali biegłemu z zakresu chemii do analizy.

39-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi, następnego dnia po otrzymaniu opinii biegłego, został przesłuchany przez prokuratora, który ogłosił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące.

  • zatrzymany i policjant