28-latek pod wpływem alkoholu spowodował wypadek - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

28-latek pod wpływem alkoholu spowodował wypadek

Data publikacji 27.07.2020

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Stanisławie. Według policyjnych ustaleń wynika, że 28-letni kierowca audi zderzył się czołowo z volkswagenem. Dwóch kierowców oraz pasażer volkswagena z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie samochodem w stanie po spożyciu alkoholu grozi do 3 lat pozbawienia wolności, dodatkowo wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę (25 lipca br.) przed godziną 23.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Stanisławie. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z tczewskiej komendy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 28-letni kierowca audi na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Podczas tej interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy audi a8. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Kierowcy samochodów trafili z obrażeniami ciała do tczewskiego szpitala, zaś pasażer volkswagena Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został przetransportowany do trójmiejskiego szpitala. Śledczy zabezpieczyli samochody uczestniczące w tym wypadku na policyjnym parkingu.

Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożną jazdę, a także stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Za spowodowania wypadku drogowego oraz kierowania samochodem w stanie po spożyciu alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary pozbawienia wolności nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku