Ojciec z córką płacili przywłaszczoną kartą płatniczą - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ojciec z córką płacili przywłaszczoną kartą płatniczą

Data publikacji 25.07.2020

Kryminalni z Tczewa zatrzymali mężczyznę i kobietę, których podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawcy znaleźli kartę płatniczą, a następnie 10 razy zapłacili nią zbliżeniowe za zakupy. Podczas 11 płatności karta została zablokowana. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 57-latkowi 10 zarzutów kradzieży z włamaniem, zaś 27-latce usiłowania tego przestępstwa. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

21 lipca br. tczewscy kryminalni ustalili, że dzień wcześniej doszło do zagubienia karty płatniczej przez pokrzywdzonego. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy znaleźli kartę, a następnie korzystając z niej 10 razy, zapłacili nią zbliżeniowe za zakupy. Okazało się, że przy 11 transakcji karta została zablokowana. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 400 złotych.

 

Wczoraj kryminalni ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 57-latek oraz jego 27-letnia córka. Stróże prawa zatrzymali podejrzewane osoby, których doprowadzili do miejscowej komendy. Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymany mężczyzna 10 razy zapłacił znalezioną kartą za zakupy, zaś za 11 razem za zakupy próbowała zapłacić zatrzymana kobieta. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić 57-letniemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego łącznie 10 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Zatrzymana 27-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego usłyszała zarzut dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz losem zatrzymanych osób zajmie się sąd.

 

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.