Wiadomości

Policjanci przypominali o zaleceniach związanych ze zwalczaniem Covid-19

Data publikacji 24.07.2020

Wejherowscy policjanci wspólnie ze Służbą Ochrony Kolei od 20 do 22 lipca prowadzili działania „Kolej SKM/PKP – Covid 19”, których celem było reagowanie oraz przypominanie podróżującym o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej związanych ze zwalczaniem koronawirusa.

Policjanci wspólnie ze Służbą Ochrony Kolei w trakcie działań przeprowadzonych w dniach od 20 do 22 lipca przypominali osobom podróżującym o obowiązku noszenia maseczek. Mundurowi tłumaczyli, dlaczego stosowanie się do tego nakazu jest istotne w walce z koronawirusem. Funkcjonariusze w pociągach i peronach sprawdzali, czy osoby podróżujące stosują się do obowiązków noszenia maseczek oraz zachowania odstępu. Podczas trzech dni działań pouczono 10 osób, które nie przestrzegały obostrzeń. To już kolejne tego typu działania wejherowskiej policji, w ten sam sposób policjanci działali w autobusach MZK.

 

Policjanci po raz kolejny apelują, dbajmy o siebie i bliskich. Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel-ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.