Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji

Data publikacji 24.07.2020

W ramach obchodów Święta Policji wczoraj w Komisariacie Policji II w Gdańsku odbyła się uroczysta zbiórka dla funkcjonariuszy, podczas której wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe. Uroczystości przewodniczył Komendant Miejski Policji w Gdańsku – insp. Wojciech Siwek.

23 lipca br. Komenda Miejska Policji w Gdańsku zorganizowała uroczystą zbiórkę z okazji Święta Policji. Podczas zbiórki policjanci otrzymali awanse w stopniach służbowych. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00, w auli Komisariatu Policji II w Gdańsku przy ul. Długa Grobla 4. Na uroczystość zaproszony został kapelan pomorskich policjantów ks. Bogusław Głodowski. Funkcję gospodarza ceremonii pełnił Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek.

 

Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek podziękował wszystkim policjantom za codzienną służbę i pogratulował awansów za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom odwiedzającym Gdańsk.

 

Podczas uroczystości odczytano życzenia skierowane do pomorskich policjantów w listach od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego, od Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.