Wiadomości

Dzielnicowi wraz z sanepidem sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci

Data publikacji 23.07.2020

Dzielnicowi z malborskiej komendy wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku sprawdzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego. Mundurowi podczas tych kontroli szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i warunki w jakich przebywają. Te spotkania są dobrą okazją, aby policjanci, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mogli porozmawiać z uczestnikami o zagrożeniach na jakie są narażeni podczas wakacyjnych zabaw i jak ich unikać.

Od początku wakacji malborscy policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze sprawdzają czy dzieci, które uczestniczą w zorganizowanych półkoloniach, są bezpieczne i czy przebywają w dobrych warunkach. Dzielnicowi razem z pracownikami sanepidu kontrolują przede wszystkim, czy w związku z panującym  stanem epidemii w kraju w placówkach zorganizowanego wypoczynku przestrzegany jest reżim sanitarny.  Podczas tych spotkań, oprócz sprawdzeń funkcjonariusze promowali wśród dzieci ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzając z nimi rozmowy dotyczące bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Dzieciaki zapoznały się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników, a także co należy zrobić, gdy zgubimy się na plaży.

Mundurowi przypomnieli o tym, aby nie wchodzić do wody rozgrzanym ani od razu po posiłku. Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw na placach oraz  na drodze.  Dzieci chętnie  uczestniczyły w pogadance i opowiadały o swoich doświadczeniach.