Kwidzyńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kwidzyńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku

Data publikacji 20.07.2020

Policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali przy wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę na trasie Prabuty-Julianowo. Kierujący bmw podczas wyprzedzania najpierw uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd, a następnie w przydrożne drzewo. Razem z pasażerką został przetransportowany do szpitala. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę 18 lipca br. około godz. 13.50 dyżurny kwidzyńskiej komendy został powiadomiony, że na trasie Prabuty-Julianowo doszło do wypadku drogowego. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci i inne służby ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, a także sporządzili dokumentację fotograficzną.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy, 20-letni mieszkaniec gm. Prabuty, kierujący bmw nie upewnił się, że może bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd m-ki Toyota, a następnie w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku 20-latek odniósł poważne obrażenia ciała i został przetransportowany karetką do szpitala w Iławie. Razem z kierowcą samochodem jechała 47-letnia pasażerka, która z ciężkimi obrażeniami ciała przetransportowana została helikopterem do szpitala w Elblągu. Dokładne przyczyny zdarzenia pozwoli ustalić policyjne postępowanie.