Policjanci ruszyli z pomocą poszkodowanym w wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci ruszyli z pomocą poszkodowanym w wypadku

Data publikacji 20.07.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Gdańskiej w Bytowie. W wyniku zderzenia audi i motocykla ktm ranne zostały dwie osoby. Policjanci, którzy praktycznie najechali na wypadek natychmiast udzielili pomocy poszkodowanym. Z ratunkiem ruszył także mieszkający w pobliżu policjant. W trakcie czynności okazało się, że kierujący samochodem był pod wpływem narkotyków, natomiast kierowca motocykla posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj przed północą policjanci patrolujący Bytów na ulicy Gdańskiej usłyszeli pisk opon i odgłos zderzenia pojazdów. Mundurowi w zatoczce autobusowej zauważyli rozbity samochód i motocykl oraz leżące na drodze dwie osoby. Mundurowi o zdarzeniu poinformowali dyżurnego i natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Z ratunkiem ruszył także mieszkający w pobliżu policjant, który przybiegł na miejsce wypadku.

 

W wyniku zderzenia motocykla z osobowym audi ranne zostały dwie osoby jadące jednośladem. 23-letni kierowca motocykla oraz 20-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. 20-letni kierowca audi nie odniósł obrażeń.

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że oba pojazdy biorące udział w zdarzeniu jechały w kierunku centrum Bytowa. Z niewyjaśnionych w obecnej chwili przyczyn kierujący samochodem audi najechał na tył motocykla ktm. Niewykluczone, że kierujący ścigali się między sobą.

 

W trakcie czynności policjanci przy kierowcy audi znaleźli zawiniątko z amfetaminą. Badanie narkotesterem wykazało, że 20-latek jest także pod działaniem tego narkotyku. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Został ona także zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków pobrana został także od kierującego motocyklem. Po sprawdzeniu w  policyjnych bazach informatycznych okazało się, że 23-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku. Technik kryminalistyki wykonał szkic i dokumentację fotograficzną. Audi i motocykl zostały zabezpieczone do szczegółowych oględzin.

 

Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

  • Policjant pracuje na miejscu wypadku drogowego
  • Policjant pracuje na miejscu wypadku drogowego